Buty Geox – czyli buty dla wymagających

W roku 1995 na rynku zadebiutowała firma Geox. Jej twórca, Mario Moretti Polegato, postanowił stworzyć takie przedsiębiorstwo obuwnicze, które oferowałoby swoim klientom buty, których atutem byłaby nie tylko wysoka jakość, ale również unikalna w tamtym okresie technologia, dzięki której obuwie stawałoby się przewiewne. To rozwiązanie znacznie zwiększało komfort i wygodę użytkownika, szczególnie jeśli miał on tendencje do znacznej potliwości stóp. Z czasem dział badan i rozwoju przedsiębiorstwa znacznie rozwinął ten patent, niemniej odgórne założenie pozostało takie samo.

Jak pokazały następne lata buty Geox idealnie trafiły w potrzeby tych osób, dla których problem niezbyt wentylowanych butów był mocno kłopotliwy. Należy jednak podkreślić, że buty tego producenta nie są kierowane tylko i wyłącznie do ludzi, których nogi są mocniej narażone na niekomfortowe warunki, czyli na przykład do sportowców lub pracowników fizycznych.

Co prawda w wielu kolekcjach Geoxa znajdują się również takie buty, niemniej firma stara się zaspokajać potrzeby wszystkich konsumentów, nie ograniczając się do jednej tylko grupy. Sam twórca przedsiębiorstwa mówi, że jego celem jest tworzenie oferty kierowanej do każdego, bez względu na płeć, wiek lub wykonywany zawód. Rzecz jasna znane porzekadło mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest tak naprawdę do niczego, niemniej w wypadku marki Geox nie ma ono przełożenia na rzeczywistość, o czym przekonały się już tysiące zadowolonych konsumentów.