Każdy powinien dbać o swoje buty

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jednak jest wiele innych elementów, po których można nas ocenić i dojść do mniej lub bardziej prawdziwych wniosków. Jednym z nich jest niewątpliwie stan naszego obuwia . Zwracają na to uwagę szczególnie kobiety. Jeżeli nasze buty są brudne i zniszczone to można wywnioskować, że nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do porządku i nie jesteśmy zbyt ułożeni.

Lepiej uniknąć takiej sytuacji, zwłaszcza gdy spotykamy się z kimś na kim chcemy wywrzeć dobre wrażenie. Dbanie o buty nie sprowadza się jednak do jednorazowego wyczyszczenia ich przed ważnym spotkaniem. Musimy o tym pomyśleć już w momencie ich kupowania. Jest to idealny moment aby zaimpregnować je przez jakimkolwiek używaniem. Najlepiej poradzić się sprzedawcy, który rodzaj impregnatu będzie dla naszych butów najbardziej odpowiedni.

Następnie musimy je regularnie czyścić. Zazwyczaj wystarczy przetarcie szmatką. Jeżeli będziemy to robić to zabrudzenie nie będzie się nawarstwiać i w późniejszym czasie unikniemy długiego szorowania. Każdy z nas kojarzy na przykład garnki, które stały długo zabrudzone. Wyczyszczenie ich od razu po użyciu rozwiązałoby problem. Tak samo powinniśmy postępować z butami.

Gdy kilka raz zdarzy nam się przetrzeć je wilgotną szmatką możemy je ponownie zaimpregnować. Również tę czynność powinniśmy wykonywać w miarę regularnie. Czas pomiędzy jednym i drugim impregnowaniem powinien być określony na opakowaniu.

Gdyby zdarzyło nam się zamoczyć buty to nie powinniśmy ich suszyć pod kaloryferem lub innym źródłem ciepła. Najlepiej jest je zostawić w temperaturze pokojowej i spokojnie poczekać aż wyschną. Intensywne ciepło niezbyt dobrze działa zarówno na tworzywa sztuczne jak i naturalną skórę.