Lato, lato wszędzie

Mamy Lipiec, więc wakacje można uznać za oficjalnie rozpoczęte. Sezon urlopowy rusza, więc pora na wyposażenie się w odpowiednie ciuchy na letnie eskapady. Warto zacząć od sensownego obuwia. A co może królować latem? Oczywiście wszelkiego rodzaju obuwie odkryte – sandały, japonki, klapki i itp.!

Każdy, kto planuje spędzić lato nad morzem lub jeziorem, obowiązkowo musi wyposażyć się właśnie w japonki. Oprócz tego, że są krzykiem mody, to są zwyczajnie wygodne i idealnie nadają się na piaszczyste plaże. Bardzo szybko zrzucimy je ze stóp i błyskawicznie włożymy, jeżeli wejdziemy na twardy teren. Tak samo sprawdzą się ciekawe sandały. Tutaj trzeba jednak zadbać o odpowiednie zapięcie, które nie będzie dla nas uciążliwym kłopotem.

Ale lato to nie tylko opalanie się na plaży. Wiele osób woli aktywną turystykę. W takim wypadku japonki, klapeczki czy sandały nie mają racji bytu. Tutaj sprawdzą się wygodne buty sportowe lub trekkingowe, jeżeli planujemy spacery po górach. To zapewni wygodną wędrówkę czy spacery, dzięki czemu ominie nas kłopot w postaci odcisków lub innych urazów.