Nie oszczędzaj na obuwiu!

Buty kupujemy w różnych sytuacjach. Czasem trafimy na jakiś model, który wyjątkowo nam się podoba, innym razem potrzebujemy obuwia, gdyż stare odmówiło posłuszeństwa, jeszcze kiedy indziej z powodu serii przecen w naszych ulubionych sklepach. Powodów jest wiele, niemniej najważniejsze jest, że skutkują one na ogół kupnem nowych butów. Skoro jednak przywiązujemy tak dużą uwagę do butów, to czy umiemy je kupować?

Stopa jest bardzo ważnym elementem naszego ciała. Dzięki niej jesteśmy w stanie się poruszać, co jest rzeczą oczywistą. Natomiast fakt, iż w jej obrębie znajduje się wiele receptorów, które mogą mieć spory wpływ na nasz organizm nie jest już tak bardzo powszechne. Dlatego też nasze obuwie powinno być jak najwygodniejsze i najlepiej dopasowane do kształtu naszej nogi, bez względu na to, czy tym obuwiem będą buty męskie, czy damskie szpilki.

Niestety, sporo osób decyduje się dziś na obuwie słabych firm. Pół biedy, jeśli tego typu modele stanowią zaledwie część naszej kolekcji, gorzej jednak, gdy chodzimy głównie w nim. Takie wynalazki nierzadko są zrobione bardzo słabo, bez dbałości o wiele aspektów, które każdy szewc lub markowa firma zna i wprowadza do swoich produktów. Oddychające materiały, elastyczne poduszki powietrzne, skóra wysokiej jakości- tego raczej nie zobaczymy w trampkach za kilkadziesiąt złotych, a co dopiero w wypadku, gdy chodzi o bardziej eleganckie buty męskie. Zastanówmy się więc, czy naprawdę chcemy oszczędzać na swojej stopie i swoim zdrowiu.