Przemyślenia po odwiedzinach w salonie Clarks

Ostatnimi czasy miałem możliwość odwiedzić salon należący do marki Clarks. Firma ta działa w branży obuwniczej i należy do czołówki światowych producentów butów. Rzecz jasna zanim odwiedziłem wspomniany wyżej salon nie miałem na ten temat zielonego pojęcia, niemniej w trakcie rozmowy z jedną z ekspedientek zostałem dobrze wprowadzony w temat.

Buty Clarks są produktami, których cena jest nieco droższa, niż innych firm, jednakże nie jest to kaprys przedsiębiorcy, lecz koszt, jaki musimy ponieść, jeśli chcemy zainwestować swoje środki w porządny zakup. Oferta brytyjskiego producenta jest ewidentnie lepsza jakościowo, niż większość konkurencyjnych propozycji, choć niektóre z nich są na podobnym poziomie, jak chociażby nasz polski Ryłko. Reasumując- porządny but musi swoje kosztować, a w tym wypadku mamy do czynienia z naprawdę solidnym wykonaniem, które na pewno wytrzyma wiele sezonów.

Kolejną ciekawostką, jaką dowiedziałem się odwiedzając salon Clarks był fakt, iż wraz z mijanymi godzinami stopy puchną, dlatego też jeśli kupujemy obuwie w godzinach późniejszych, to powinniśmy ten proces uwzględniać. Jest to istotna wiadomość gdyż wielu klientów nie ma o tym pojęcia, w związku z czym mają problemy z odpowiednim dopasowaniem butów. Co prawda teoretycznie w trakcie przymierzania nie powinniśmy czuć żadnego ucisku, niemniej należy wziąć na to poprawkę, jeśli odwiedzamy sklep popołudniu lub pod wieczór, szczególnie jeśli nasz tryb życia jest obciążający dla stóp.